Diskusní téma: Inteligentní instalace

Re: Elektřina

Petr 11.06.2015
Nejlépe se obraťte na profesionální elektromontážní firmu, která vám poradí a provede vše potřebné pro připojení vašeho domu či stavby k odběru elektrické energie.

Pomoc v tísni

Jan Foltýnek 28.03.2013
Mám starého otce, který by měl bydlet ve své části domu, který stavíme. Chtěl bych mít jistotu, že v případě, že bude potřebovat pomoc budu včas informovaný. Vím, že existují některé firmy nebo neziskové organizace, které poskytují tyto služby. Jsou zde ale poplatky a tak bych to chtěl vyřešit do budoucna, v případě potřeby pro děti nebo pro nás. Nabízí váš systém i tyto možnosti?

Re: Pomoc v tísni

Petr Macura 11.06.2013
Systém inteligentní instalace umožňuje on-line sledování (internet) co se momentálně v domě děje včetně přítomnosti osob v jednotlivých místnostech a záběru z kamer. Instalaci je také možno vybavit tzv. Panic tlačítky, které slouží k tomu, aby si kdokoliv mohl v případě nouze stiskem jediného tlačítka přivolat prostřednictvím GSM pomoc. Tlačítko je přenosné a může být ve formě přívěšku na klíče nebo "hodinek" na zápěstí. S osobami v době můžete také hlasově komunikovat prostřednictvím IP kamer.

Zabezpečení domu

Tomáš Rendl 23.03.2013
Chtěl bych si zabezpečit dům proti vloupání, může mi v tomto pomoci vámi nabízený systém?

Re: Zabezpečení domu

Petr 11.06.2015
Pro zabezpečení domu proti vloupání nemohu než doporučit elektronický systém zabezpečení. Hlídá váš dům neustále, informuje vás prostřednictvím SMS nebo internetu o neobvyklých událostech a je schopen i přivolat v případě vloupání nebo napadení bezpečnostní agentůru. Součástí EZS také může být požární signalizace a případně i kamerový systém. Instalaci vždy svěřte firmě, která má příslušnou koncesovanou živnost.

Zvládne ovládání systému každý?

Pavlína 15.06.2012
Jsem netechnický typ a mám obavy, jestli systém pochopím a dokážu jej ovládat. Umím na počítači, zvládnu i mobilní telefon, bude mi to stačit?

Re: Zvládne ovládání systému každý?

Admin 22.06.2012
Jasně. Osvětlení, žaluzie atd. se ovládá jako v běžném domě a výhody složitějšího řízení pomocí PC, telefonu a pod. mužete využívat jenom když chcete. Většinou to probíhá tak, že specialista, který instalaci montuje a programuje vše nastaví podle vašeho zadání a samořzejmě vám to vše vysvětlí a případně dodá návod na obsluhu.

Meteostanice

Ing.Hájek 21.05.2012
Existuje způsob jak využívat informace z meteostanice pro jiná zařízení jako například zavlažovací systém na zahradě?

Re: Meteostanice

Admin 21.05.2012
Ano existuje pokud začleníte zavlažovací systém do inteligentní instalace. Poskytne vám všechny funkce a výhody jaké má systém autonomní a ještě ušetříte za dodávku technologie od výrobce zavlažování. Navíc můžete použít i další způsoby automatizace jako např. "Pokud jsem doma tak nezavlažovat" aby vás nepřekvapila sprška vody při opalování nebo koordinovat zavlažování s výškou hladiny ve sběrné nádobě na dešťovou vodu a šetřit tak náklady za vodu z vodovodní přípojky.

Sci-fi dům

Marťa 14.05.2012
Nevím, jestli by mi vyhovovalo, že dům všechny činnosti dělá automaticky. Co když se budu chtít dívat z okna a počítač mi zatáhne žaluzie?

<< 1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Future building systems Studentská 6202/17
Ostrava-Poruba
708 00
+420 603 884 633 info@futurebuilding.cz