Diskusní téma: Inteligentní instalace

Zabezpečení domu

Tomáš Rendl 23.03.2013
Chtěl bych si zabezpečit dům proti vloupání, může mi v tomto pomoci vámi nabízený systém?

Re: Zabezpečení domu

Petr 11.06.2015
Pro zabezpečení domu proti vloupání nemohu než doporučit elektronický systém zabezpečení. Hlídá váš dům neustále, informuje vás prostřednictvím SMS nebo internetu o neobvyklých událostech a je schopen i přivolat v případě vloupání nebo napadení bezpečnostní agentůru. Součástí EZS také může být požární signalizace a případně i kamerový systém. Instalaci vždy svěřte firmě, která má příslušnou koncesovanou živnost.

Zvládne ovládání systému každý?

Pavlína 15.06.2012
Jsem netechnický typ a mám obavy, jestli systém pochopím a dokážu jej ovládat. Umím na počítači, zvládnu i mobilní telefon, bude mi to stačit?

Re: Zvládne ovládání systému každý?

Admin 22.06.2012
Jasně. Osvětlení, žaluzie atd. se ovládá jako v běžném domě a výhody složitějšího řízení pomocí PC, telefonu a pod. mužete využívat jenom když chcete. Většinou to probíhá tak, že specialista, který instalaci montuje a programuje vše nastaví podle vašeho zadání a samořzejmě vám to vše vysvětlí a případně dodá návod na obsluhu.

Meteostanice

Ing.Hájek 21.05.2012
Existuje způsob jak využívat informace z meteostanice pro jiná zařízení jako například zavlažovací systém na zahradě?

Re: Meteostanice

Admin 21.05.2012
Ano existuje pokud začleníte zavlažovací systém do inteligentní instalace. Poskytne vám všechny funkce a výhody jaké má systém autonomní a ještě ušetříte za dodávku technologie od výrobce zavlažování. Navíc můžete použít i další způsoby automatizace jako např. "Pokud jsem doma tak nezavlažovat" aby vás nepřekvapila sprška vody při opalování nebo koordinovat zavlažování s výškou hladiny ve sběrné nádobě na dešťovou vodu a šetřit tak náklady za vodu z vodovodní přípojky.

Sci-fi dům

Marťa 14.05.2012
Nevím, jestli by mi vyhovovalo, že dům všechny činnosti dělá automaticky. Co když se budu chtít dívat z okna a počítač mi zatáhne žaluzie?

Re: Sci-fi dům

Admin 14.05.2012
Rozsah automatizace si volíte pouze a jenom vy a to v takovém rozsahu, aby vám to zvyšovalo komfort a ne komplikovalo život =). Plná automatizace se většinou zapíná až v okamžiku kdy nejste doma. Všechny běžné věci, jako je osvětlení a žaluzie budete ovládat naprosto normálně jako v běžném domě.

Zabezpečení domu

Ing.Kubíny 14.05.2012
Elektronické zabezpečení v inteligentní instalaci funguje jako samostatné zařízení nebo je součástí systému?

Re: Zabezpečení domu

Admin 14.05.2012
Ve většině případů je Elektronický zabezpečovací systém (EZS) samostatný od kteréhokoliv výrobce dle přání investora (Paradox, Jablotron atp.). Napojení do inteligentní instalace se pak provádí pomocí takzvaných binárních vstupů, které transformují některé stavy EZS, jako např. zda je uživatel přítomen či nikoliv nebo jestli je vyhlášen poplach, na systémový telegram a posílají ho ostaním zařízením. Existuji ale také přímo inteligentní systémové prvky EZS které je možné u rezidenčního bydlení použít. Výhodou pak je, že lze pro řízení domu požít i všechny informace ze zabezpečovacího systému.

<< 1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Future building systems Studentská 6202/17
Ostrava-Poruba
708 00
+420 603 884 633 info@futurebuilding.cz