Diskusní téma: Inteligentní instalace

Re: Sci-fi dům

Admin 14.05.2012
Rozsah automatizace si volíte pouze a jenom vy a to v takovém rozsahu, aby vám to zvyšovalo komfort a ne komplikovalo život =). Plná automatizace se většinou zapíná až v okamžiku kdy nejste doma. Všechny běžné věci, jako je osvětlení a žaluzie budete ovládat naprosto normálně jako v běžném domě.

Zabezpečení domu

Ing.Kubíny 14.05.2012
Elektronické zabezpečení v inteligentní instalaci funguje jako samostatné zařízení nebo je součástí systému?

Re: Zabezpečení domu

Admin 14.05.2012
Ve většině případů je Elektronický zabezpečovací systém (EZS) samostatný od kteréhokoliv výrobce dle přání investora (Paradox, Jablotron atp.). Napojení do inteligentní instalace se pak provádí pomocí takzvaných binárních vstupů, které transformují některé stavy EZS, jako např. zda je uživatel přítomen či nikoliv nebo jestli je vyhlášen poplach, na systémový telegram a posílají ho ostaním zařízením. Existuji ale také přímo inteligentní systémové prvky EZS které je možné u rezidenčního bydlení použít. Výhodou pak je, že lze pro řízení domu požít i všechny informace ze zabezpečovacího systému.

Úspory energie

Jana 22.02.2012
Přispívá tento způsob instalace nějak k úsporám elektřiny nebo i jiných energií ?

Re: Úspory energie

Admin 03.03.2012
Přispívá velmi významně protože dovede centralizovat ovládání jednotlivých podružných systémů a koordinovat jejich činnost. Takže například při odchodu do práce se automaticky vypnou všechny spotřebiče a utlumí topení. Nebo se v létě, pokud svítí slunce, i ve vaší nepřítomnosti stáhnou žaluzie a sníží tak ohřívání interiéru a tím i nutnost klimatizace. Možností jak snížit spotřebu všech energií je obrovské množství.

<< 1 | 2 | 3

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Future building systems Studentská 6202/17
Ostrava-Poruba
708 00
+420 603 884 633 info@futurebuilding.cz